Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su Cleveland sa 124-114 u prvoj utakmici finala NBA lige. Došlo je do pet minuta produžetka zbog izjednačenog rezultata u 48 minuti 107-107, i iako je LeBron James imao 51 koš, Cleveland je u napetoj završnici izgubio.

LeBron James je od 51 koša imao po osam skokova i asistencija, a drugi najbolji igrač Clevelanda bio je Kevin Love. Cavaliersi su pri kraju prvog poluvremena ispustili 11 koševa prednosti a glavni razlog za poraz im je bio u lošem vanjskom šutu.

Za pobjedu Clevelanda najveća zasluga ide naravno kom drugom nego Stephen Curryiju koji je imao 29 koševa, devet asistencija i šest skokova ali i Draymond Greenu koji je utakmicu završio sa 13 poena, 11 skokova, devet asistencija i pet osvojenih lopti.

Druga utakmica serije bit će opet odigrana u Oaklandu u nedjelju.

NBA finale – 1. utakmica

Golden State – Cleveland 124-114 (produžetak)
(Golden State vodi u seriji sa 1-0)

Author: Alena Demirovic

Kroz eksperimente i saradnje, njen cilj je da spoji nespojive. Živi prelazeći geografske i kreativne granice.