Košarkaši Cleveland Cavaliersa su imali tri minute prije kraja treće utakmice šest poena prednosti (113-107) i priliku da se vrate u borbu za naslov, ali do kraja utakmice nisu postigli niti jedan dodatni koš, pa su izgubili sa 113-118 i tako su omogućili Golden State Warriorsima da povedu sa 3-0 u pobjedama i dođu na korak do osvajanja titule prvaka.

Najzaslužniji za pobjedu Golden Statea bio je Kevin Durant koji je ubacio 31 koš, od čega 14 u posljednjoj četvrtini. Klay Thompson zabio je 30 poena, a Stephen Curry je upisao 26 koševa, 13 skokova i 6 asistencija. Kod Clevelanda LeBron James je ostvario 39 poena, 11 skokova i 9 asistencija, a odličan je bio i Kyrie Irving sa 38 koševa, dok je J.R. Smith dodao 16 poena.

Golden State Warriorsi imaju savršenih 15-0 u ovogodišnjoj osveti i nedostaje im jedna pobjeda za osvajanje titule, a četvrta utakmica igra se u subotu u 3 sata po našem vremenu u Clevelandu.

Author: Lena Demirovic

Kroz eksperimente i saradnje, njen cilj je da spoji nespojive. Živi prelazeći geografske i kreativne granice.