Iako su Atlanata Falcons vodili 28:8 sve do zadnjih minuta 4-tog poluvremena i nakon teške i veoma napete utakmice Patrioti su u zadnjem poluvremenu pokazali da su oni ipak najbolji.

Spretnim igračima Patriotsa i veoma preciznom igrom ovaj tim se izvukao i tako napravio jednu od istorijskih utakmica. U zadnjoj minuti James White je preuzeo loptu od Toma Bradya i dao touchdown. Čitav tim je zatim proslijedio sa preciznom igrom i sa 2 poenta promjenom izjednačio utakmicu 28:28 i tako doprineo produžetku utakmice.

Nepamti se u istoriji Američkog super bowla da se ikad utakmica produživala. Prvi touchdown donešen u produžetku je pripao Patriotima i tako su sa rezultatom 34:28 uzeli titulu pobjednika 51. super bowla.

Nakon drugog poluvremena Lady Gaga je održala half-time show koji je po gledateljima bio veoma uspiješan. Ova umjetnica iako kontroverzna sa svojim nastupima uspjela je damski da izvede nastup koj je u 13 minuta trajanja bio vrh nastupa u super bowl istoriji.

Author: Lena Demirovic

Kroz eksperimente i saradnje, njen cilj je da spoji nespojive. Živi prelazeći geografske i kreativne granice.