Atletičarski klub Novi Pazar je novu godinu dočekao u inostranstvu radno. U Austriji na 20. novogodišnjoj trci u Poerbahu u kategoriji seniorki takmičile su se Amela Terzić i Teodora Simović na 5100m. Amela Terzoć je zauzela 2. mesto dok je Teodora bila 13. U kategoriji seniora takmičio se Elzan Bibić na 6800m. On je uspeo da zauzme 4. mesto. Trka je održana 31. decembra.

Amela Terzić

Nakon dobrih rezultata u inostranstvu, atletičari su se vratili u Srbiju gde su učestvovali u 46. novogodišnjoj uličnoj trci u Mrsaću pored Kraljeva. Na 1650m u kategoriji mlađih pionirki, učestvovala je Saima Murić koja je osvojila 1. mesto. U kategoriji mlađih pionira takmičio se Džemal Hasanović koji je bio 3. u trci na 1650m. U kategoriji pionira Amel Đakovac je zauzeo 1. mesto u trci na 1650m a Amra Terzić u kategoriji juniorki je takođe zauzela 1. mesto. Amela Terzić i Teodora Simonović su se takmičile u kategoriji seniorki na 1650m. Amela je zauzela 1. a Teodora 2. Maestralni Elzan Bibić je zauzeo 1. mesto u kategoriji seniora na 6800m.

Elzan Bibić

Zahvaljujemo se treneru Rifatu Zilkiću na informacijama koje nam je poslao o ovim sjajnim rezultatima naših atletičara.

Author: Alena Demirovic

Kroz eksperimente i saradnje, njen cilj je da spoji nespojive. Živi prelazeći geografske i kreativne granice.