NP-CZ-Google Images

Sjajan meč na Banjici (odložena utakmica 4. kola), dugih pet setova i na kraju pobeda Crvene zvezde, što se kaže, na jednu loptu. Tu poslednju realizovao je Aleksandar Blagojević, čijim je ulaskom u igru, Zvezda sprečila poraz.

Mogli su Beograđani i ranije da dođu do pobede, ali su isto tako Pazarci propustili priliku, da posle vođstva od 2:1 reše meč u svoju korist.

Ključni momenti utakmice dogodili su se u završnici drugog seta, kad je Zvezda prokockala prednost od 22:18 i onda u trećem, kad je Dragan Kobiljski sa trojicom, na ovom meču rezervista (Blagojević, Samardžić i Munćan), najavio preokret.

Dramatičan je bio i peti set, u kojem je Zvezda rano stekla tri poena prednosti (5:2) i zahvaljujući dobrom prijemu i napadima Blagojevića, držala sve do 13:10. Onda je sjajni Hamzagić uzeo stvar u svoje ruke.

Osvojio je i sedmi poen u taj-brejku, otišao na servis i tu ostao do rezultata 13:13, nateravši Kobiljskog da potroši oba tajm-auta. Blagojević je bio hladnokrvan u odlučujućim momentima, iskoristivši prvu meč loptu.

Crvena zvezda – Novi Pazar 3:2 (25:15, 26:28, 21:25, 25:16, 15:13)

Beograd – Dvorana: Voždovac na Banjici. Gledalaca: 200. Sudije: G. Gradinski, D. Savić (Beograd). Trajanje meča: 141 minut.

CRVENA ZVEZDA: Škrbić 8, Gmitrović 13, Mašulović 13, Milutinović 7, Stojsavljević 20, Veljović 3, Jevtić (libero), Samardžić 5, Petrović, Munćan 5, Blagojević 15, Nejić. Trener: Dragan Kobiljski.

NOVI PAZAR: Ristić 14, Lopar 7, Daca 7, Šormaz, Radosavljević 18, Hamzagić 25, Zuković (libero), Ham. Zatrić, Oković, Has. Zatrić (libero), Božović 1, Simić. Trener: Saša Stefanović.

Tabela: Vojvodina NS seme 4-0 (12 bodova), Crvena zvezda 4-0 (10), Novi Pazar 3-1 (10), Ribnica 3-1 (9), Niš 2-2 (6), Radnički 2-2 (5), Spartak LJig 1-3 (3), Partizan 1-3 (2), Klek SŠ 0-4 (3), Jedinstvo SP 0-4 (0).

Author: Lena Demirovic